Perfektí manikůra? Už žádný problém

9. dubna 2008 v 17:01 |  Be beauty
Základem profesionálně nalakovaných nehtů jsou tři laky. Prvním je podkladový lak, po kterém štafetu přebírá dekorativní lak a následuje vrchní lak.


  • Jakékoli lakování bys měla začít podkladovým lakem. Jeho funkcí je zjemnění a připravení nehtu pro další práci. Máš-li na nehtech drobné nerovnosti či rýhy, tento lak jejich povrch vyhladí. Podkladový lak také zabrání probarvení výrazných tonů dekorativních laků.
  • Následuje již zmiňovaný barevný dekorativní lak. Vybírat můžeš z jemných pastelových tónů či naopak výrazných sytých, s perletí či s nádechem metalízy. Pokud jsi manuálně zručná, nemusíš zůstávat jen u jednobarevného laku, můžeš kombinovat laky a vytvořit tak duhu či jen dvojbarevnou souhru. Některé barevné laky postačí nanést na nehet jen jednou, u málo krycích či špatně krycích je zapotřebí dvojí nános.;o)
  • Vrchní lak je posledním účastníkem této nehtové štafety. Naprosto dokonalých nehtů nedosáhneš bez tohoto laku,který barevný lak chrání.Ten se nesloupe či neodře během pár hodin. Zabraňuje také blednutí barevných nánosů a v neposlední řadě zvyšuje jejich lesk!!! ;o)
  • Krom tohoto bys také měla vědět, že s lakováním máš začít teprve ve chvíli, kdy jsou nehty odmaštěné, suché a čisté. Velké plochy nehtů lakuj třemi nepřerušovanými tahy štětečku a na menší plošky stačí dva tahy. Ideální je začínat od prostřední části nehtu a pokračovat postupně po stranách. Nanášení laku by mělo být rychlé, aby nestihly předešlé tahy zaschnout a celkový dojem byl celistvý.;o)
  • Mezi dobré tipy a rady patří netřepání lahvičkou laku. Žádná z nás by nechtěla mít na rovném povrchu nevzhlednou bublinu.;o) Třepáním se dostává do laku vzduch, který tyto bubliny způsobuje. S novým namočením štětečku do barvy si ji můžeš snadnou aplikovat na nehet. Proto postačí k promíchání laku obrátit lahvičku několikrát tam a zpět vzhůru nohama!!! ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama