Proč bych měla používat odličovadlo?

9. dubna 2008 v 16:51 |  Be beauty

Proč bych měla používat odličovadlo?

Nepleťte si odličování pleti s čištěním. Vždy je třeba zachovat správný postup, což znamená, že nikdy pleť nečistíme dřív, než ji dokonale zbavíme všech líčidel. I v případě, že nalíčení je nepatrné, musíme nejdříve použít odličovací přípravky.

Odlíčení je opravdu velmi důležité, protože během dne se na líčidla nachytají různé škodliviny jako např. prach a ty čistící přípravky prostě neodstraní. Čistící mléka, toniky, ubrousky apod. nejsou určeny k odličování, ale pouze k čištění pleti. Na odlíčení musíme použít odličovací přípravky, protože jedině ty dokáží líčidla dokonale rozpustit, aniž by pleti nějak ublížily. Nedokonalé odlíčení má za vinu to, že se vaše pleť časem dostane do problémů. Může začít červenat, svědit, olupovat se a časem začne být náchylná i ke kožním nemocem a navíc se vám brzo objeví vrásky. Takový zánět spojivek, může způsobit i špatné odličování.

Nejhorší tedy je, pokud si večer půjdete lehnout nalíčená. Podceníte-li odlíčení, pak vám budou drahé pleťové krémy k ničemu.

Kdy?

Evidentní je, že na konci dne, kdy víte, že už se z domu nehnete nebo se chystáte jít spát. Ale proceduru provádíme i během dne, kdy bychom chtěly pleť třeba jen dolíčit. Věřte, že nanášení líčidel přes líčidla působí navenek strašně hrubě. Make-up vám vytvoří fleky, řasenka se vám může olupovat a velká vrstva očních stínů se prostě na víčku neudrží a slije se do rýhy nebo se rozmazává.

Čím?

Naše babičky říkaly, že jim stačila voda o obyčejné mýdlo. Tak to rozhodně hned zavrhněte, protože mýdlem byste pleť akorát vysušila a pokožku obličeje zbavila ochranné vrstvy, která si zaslouží jemnější zacházení.

Rozhodně tedy používejte přípravky k odličování určené a raději bez obsahu alkoholu:
  • odličovací mléka se rozlišují podle typu pleti. Obsahují výtažky z ovoce, bylin, dále třeba proteiny, ceramidy a také hydratační látky.
  • případně napuštěné ubrousky, na ty si ale moc nezvykejte, protože odlíčení není až tak dokonalé. Jsou vhodné třeba na cesty nebo na dovolenou. Když, tak používejte ty neparfémované.
  • odličovače očí, jsou určeny i k odlíčení řasenky a nedráždí oční spojivky.
  • tampóny z buničiny nebo vatové

Na trhu je takové množství kosmetiky, že asi není jednoduché vybrat si tu svou oblíbenou značku. Ale nemusíte trvat na značce, stačí, když budete vědět, který přípravek vám svým složením nejvíc vyhovuje. Odličovadla by měla obsahovat i bylinné výtažky, zjemňující látky a vitamíny. Složení si přečtete na každém obalu.

Jak?

1. Začněte od očí. Takové stíny, ty jdou dolů lehce odličovacím mlékem, ale co třeba voděodolná řasenka? Tu musíme odstranit speciálními odličovadly na oči, která dokáží snadno barvu rozpustit. Použít můžete třeba různé olejové odličovací přípravky, které jednoduše nalijeme na tampón nebo ubrousek a pomalými tahy shora dolů řas odlíčíme. Líčidlo musíme odstranit dokonale, zvláště u tohoto druhu řasenky, protože se chová k našim očím dost agresivně. Proto bychom měly raději k líčení používat normální řasenku a tu voděodolnou jen, když je to nezbytné.
2. Dále pokračujeme odlíčením pokožky obličeje a krku. To znamená, že odstraníme make-up, pudr, zdravíčko a rtěnku. Nejprve pleť navlhčete vlažnou vodou. Pak naneste mléko na vatový tampon a důkladně a jemně setřete všechna líčidla a nečistoty. Postupujte od čela přes nos a tváře směrem dolů na krk. U rtů postupujte od koutků ke středu rtu. Na pleť netlačte a spíš ji masírujte.
3. Potom teprve přijde na řadu čištění pleti. Čištění protáhněte až na krk, který je na stárnutí hodně náchylný. A na závěr použití tonizační vody a oblíbeného pleťového krému.

Rady na závěr

Na odlíčení si udělejte dostatek času.
Kupujte raději odličovací přípravky bez obsahu alkoholu, protože ten pleť nadměrně vysušuje.
Odličujte tak dlouho a tampóny vyměňujte stále dokola, dokud nebudou čisté a bez stop líčidel.
Odličovacím mlékem si pleť masírujte minimálně tři minuty, pleť se zahřeje a prokrví.
Chyby v odličování, způsobují předčasné stárnutí a tvorbu vrásek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama