Sbohem pupínkům

9. dubna 2008 v 16:54 |  Be beauty
O tom, koho pupínky potrápí, rozhoduje zčásti dědičnost, zčásti hormony.
O tom, koho pupínky potrápí, rozhoduje zčásti dědičnost, zčásti hormony.
V létě jste si lebedily, jak vám sluníčko, případně mořská voda krásně spravila pleť. Ale stačí jen pár ošklivých podzimních dní a prokletá akné zase vystrkuje růžky...
Jako by nestačila špatná nálada, kterou přenáší deštivé studené počasí. Podzim je období, kdy je rozhozená nejen naše psychika, ale bohužel také pokožka. Především majitelky mastnější aknózní pleti si užívají své. A je jich čím dál víc - akné poslední dobou přestává být problémem puberťáků a znepříjemňuje život mnoha dospělým ženám.

Hlavně trpělivost!

O tom, koho pupínky potrápí, rozhoduje zčásti dědičnost, zčásti hormony. Vliv na stav pleti má psychické rozpoložení (škodí hlavně stres), některé dráždivé potraviny a nesprávná kosmetická péče (např. zažitý omyl - nadměrné vysušování problematické pleti).
Každopádně je zbytečné trápit se sám, lékař-dermatolog má k dispozici lepší zbraně než vy. Antibiotika, hormonální léčba, speciální přípravky - to vše dává velkou šanci na úspěch, ovšem vždycky je nutná trpělivost a hlavně důslednost pacienta. Nikdy neuvidíte výsledek hned druhý den.

Radikální řešení

Bohužel, občas se můžete stavět na hlavu a pupínků se stejně nezbavíte. Pak přichází čas na radikální řešení. Pomoci s jizvičkami, skvrnami a rozšířenými póry může chemický peeling (provádí se AHA kyselinami). Z chirurgických metod je vhodná derma-braze, při které se povrchové vrstvy kůže odstraní jemným brusným kotoučem a vyhladí se tak dolíčky a jizvy.
Hodně možností nabízí také laser. Paprsky laseru Smoothbeam pronikají až k nemocným mazovým žlázkám a zastavují tvorbu akné. Po 4 až 5 sezeních máte po problémech. Toto ošetření provádějí např. na klinice Asklepion, www.asklepion.cz. Úspěšná je aplikace laserové gelové masky v kombinaci s biostimulačním laserem Maestro, která pleť pročišťuje a regeneruje.
Podobně působí biostimulační lampa Omnilux - její červené světlo urychluje hojení zanícených míst. Pokud hodláte některý ze zákroků podstoupit, jděte teď. Ošetřená pokožka nesmí na sluníčko ani do solária, takže podzim je pro zkrášlovací procedury přímo ideální. Další šance přijde až na jaře.

Pár malých triků:

>> Téměř každá žena si s pupínky užije nejvíc v době menstruace, za což samozřejmě mohou hormonální změny. Začněte proto aplikovat přípravky pro lokální ošetření týden před začátkem menstruace.
>> Do svého boje můžete zapojit i bylinky. Na nejrůznější kožní potíže včetně akné zabírá např. brutnák lékařský - dostanete ho v lékárnách ve formě tabletek. Pijte též čisticí čaje a dbejte na dobré trávení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama