Žehlení vlásků

9. dubna 2008 v 17:02 |  Be beauty
Žehlička na vlasy=nezbytná součást hodně holek [i má] .. Ale všechny moc dobře víme, že častým žehlením se naše vlásky ničí !! A jak tomu aspoň z malinké části zabránit?Přečti si následujícií řádky a dozvíš se Víc:)
Žehlení vlasů není tak snadné jak se na první pohled může zdát. Aby se během tohoto procesu vlasy nepoškodily, je nutné dodržovat několik zásad.↓•[klick na celý článek]

1. Volba správné žehličky
Při výběru žehličky se řídíme především svými vlasy. Pokud máme vlasy krátké, tak volíme žehličku úzkou. Pokud je máme naopak dlouhé, zvolíme co možná nejširší. U žehličky bychom si také měli všímat materiálu použitého na žehlicích destičkách. Kadeřníci doporučují vybírat z vlasových žehliček, které disponují keramickým či teflonovým povrchem a regulací teploty. Vyhnete se tak poškození vašich vlasů. Zajímat bychom se také měli o maximální teplotu (profesionální žehličky nabízejí teplotu nad 200°C) a samozřejmě možnosti jejího různého nastavení s ohledem k typu vlasů. Vybírat můžete z velkého množství značek a v různých cenových relacích, to už záleží jen na vás.
2. Speciální vlasová kosmetika pro žehlení vlasů
Abychom předešli při žehlení vlasů jejich poničení, je důležité používat kosmetické přípravky vyrobené právě pro tuto úpravu vlasů.
3. Příprava vlasů na žehlení
Je třeba mít na paměti, že vlasy dokonale vyžehlíte, jen pokud budete mít dokonalý střih. Proto je dobré se s vaším záměrem rovnat vlasy žehličkou svěřit svému kadeřníkovi. Než začnete žehlit, je důležité, aby byly vaše vlasy suché a zbavené veškerého stylingu, protože ten může způsobit jejich lepení na žehličku a vážně je poničit.
4. Příprava žehličky
Žehličku nejdříve nastavte na maximum a po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu. Pro jemné nebo zesvětlené vlasy je šetrnější nižší teplota, na hrubší vlasy můžete mít teplotu vyšší. Správné nastavení teploty můžete vyzkoušejte na úzkém pramínku vlasů, ale určitě ne na ofině.
5. Postup při žehlení
  • Při žehlení postupujte obdobně jako při foukání. Nejprve vyčesejte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky do falešného culíku. Začínejte se spodní částí vlasů s prameny zhruba 1,5 až 2 cm silnými. Jednotlivé prameny pak přežehlete tak, abyste se u žádného z nich nezastavila na více, než jen pár vteřin.
  • Před použitím žehličky naneste na pramen vlasů speciální ochranný uhlazující sprej. Při jeho nanášení dodržujte vzdálenost minimálně 20 cm z důvodu rovnoměrného rozptylu a nezapomínejte použít přípravek před žehlením každého dalšího pramínku.
  • Oddělte tenký pramínek vlasů v max. šířce hřející plochy žehličky, žehličku přiložte ke konečkům a táhněte po celé délce pramene vlasů. Pramínek vlasu držte vždy natažený, pomůže vám uchycení konečků druhou rukou.
  • Při žehlení vždy berte v úvahu přirozený růst vlasu. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu, aby se vlasy zbytečně nepřehřívaly. Pokud s kvalitou vyžehlení nejste dostatečně spokojena, přidejte na teplotě a pramen ještě jednou přežehlete.
  • Pro měkkou konturu obličejové části pramínky lehce podtáčejte, jako byste používali kartáč při foukání vlasů.
  • Pro podporu objemu účesu táhněte žehličku nahoru směrem od hlavy.
  • Vlasy nakonec upravte pomocí laku na vlasy. Dokonalého efektu docílíte díky laku na vlasy s leskem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama